Şehit Osman Avcı Mahallesi, Şht. Mehmet Çavuş Sk. No:13, Etimesgut/Ankara (0312) 260 25 25

MORMİKSve MOR EKMEK

  Mor ekmek yemek “unutkanlıkla mücadele ” demek…

MorMiks ile Yapılabilen Ürünler

MorMiks’li bir çok unlu mamülü sizle buluşturma yolunda hızla ilerliyoruz. Başta ekmek, poğaça, açma, simit, kurabiye, tatlı, olmak üzere ürünlerimiz hazırlamaya başladık. Şuan ön planda olan iki ürünümüz mor baklava ve tam buğday mor ekmek.

Mutlu Günler Fırını Tarafından Üretilen Mor Ürünleri Kimler Tüketebilir?

Geliştirdiğimiz ürünleri her yaştan birey güvenle kullanabilir. Düzenli spor yapanların, sağlığına dikkat eden herkesin kullanımına uygundur. Sağlıklı bireylerde sağlığın daha da güçlendirilmesi için iyi bir antioksidan kaynağıdır. Tüm hastalık gruplarında (yüksek tansiyon, diyabet, kanser vs.) herhangi bir sakınca olmadan düzenli bir şekilde kullanılabilir.

Fıstıklı “mor baklava” sadece mutlu günler fırınında

MorMiks’le geliştirilen mahsuller, antosiyaninlerin tesirlerinden dolayı “düşük glisemik indekse” sahiptirler. Düşük glisemik indeks demek, harcanan besinin sindiriminin %20 oranında yavaşlatılması ve böylece daha dengeli bir kan şekeri seviyesine erişilmesi anlamına gelmektedir.
Antosiyaninlerin günlük kullanım dozu olarak üst sınır yoktur. Mutlu Günler Fırınında yaptığımız Mor Ekmek 250 gr’dır. Hazırlanan mor ekmeğin içinde 10 mg antosiyanin bulunmaktadır.  Bu sağlığımız açısında iyi bir oran olarak görülebilir. Bu oranların belirlenmesinde Avrupa Gıda Otoritesi (EFSA) verileri temel alınmıştır.


  Mor ekmek yemek “böbrek yetmezliğiyle mücadele ” demek…

Ürettiğimiz mor ürünlerin yapımında kullandığımız, Sankara Gıda tarafından üretilen Mormiks, uluslararası geçerliliği olan ISO 22000 belgesine sahiptir bu belge;

  • Ürünlerin tüketici için güvenli hâle getirilmesi,
  • Yasal ve düzenleyici gıda güvenliği gereksinimlerine uyumlu olduğunun gösterildiğini,
  • Müşteri gereksinimlerini değerlendirmek ve önemsemek, tüketici memnuniyetini artırmak konusunda iki taraflı uyumunu olduğunu, 
  • Gıda güvenliği ile ilgili konularda, gıda zincirinde yer alan tedarikçi, müşteri ve ilgili tüm taraflarla etkin bir iletişim kurulduğunu,
  • Kuruluşun gıda güvenliği politikasına uyduğunu garantisini vermemize,
  • Gıda güvenliği yönetim sisteminin bağımsız bir kuruluş tarafından belgelendirilmesi ve tescili için çalışmak veya bu standarda uyumluluğunun beyan edildiğini gösteriyor.
Mor Ekmek WhatsApp